Bij parochieuitstapje Latour: ‘Ga zo door!’

Rosanda Courtar –

Parochieuitstapje
Op zaterdag 24 augustust jl. organiseerde de Maria Koningin van de Wereldkerk, Latour haar parochie-uitstapje naar het ontspanningsoord Bigi Krutu. Dennis Marengo, parochiaan en motor achter dit uitstapje blikt tevreden terug op deze activiteit. Hij is een organisator in hart en nieren, die met veel passie deze activiteit heeft voorbereid, inclusief oproep naar de deelnemers om op tijd te vertrekken. Dit lukte, en om 8 uur in de ochtend vertrokken de 4 bussen na gebed en zegen door diaken Karsters. Christus heeft Zijn plek ingenomen op deze dag. Dennis: ‘We hebben alles in Zijn handen gelegd. Ook de weg ernaartoe en het daar aanwezig zijn met de 18 kinderen die mee waren, en Jezus heeft echt alles goed geleid. Er was geen enkel ongeluk en niets negatiefs die dag’. In totaal waren er 18 kinderen en 83 volwassenen mee, van wie de jongste 8 maanden en de oudste 83 jaar.

Dennis Marengo
(fundraisingscommissie Maria Koningin van de Wereld)
Lucinda Bendanon, parochiaan

Ontspanning
Dennis Marengo is actief in diverse organisaties, waaronder ook de fundraisingscommisie. Deze organiseert de activiteiten die op 22 december 2018 zijn opgestart in het kader van het feestjaar 50 jaar Maria Koningin van de Wereld. Op dit feestjaarprogramma staan diverse activiteiten. Het parochie-uitstapje is daar een van. Er werd hiervoor gekozen om de saamhorigheid, de eenheid onder de parochianen te bevorderen en elkaar beter te leren kennen. Dit is goed gelukt, horen we uit de enthousiaste reacties van diverse parochianen.
Lucinda Bendanon deed mee voor een stuk ontspanning. Ze heeft het als heel leuk ervaren. ‘Het was zo warm en het water was lekker koud. We waren net als familie daar. Ik had een hangmat meegenomen en men kwam gezellig bij me liggen. Het uitstapje was goed georganiseerd. Er was veel lekker eten: bami, moks’alesie, her’heri, gember. Ik zou het andere kerken zeker aanraden!’

Herby Greenidge, parochiaan

Saamhorigheid
Herby Greenidge heeft na een periode van hard werken kunnen genieten van de rust. De saamhorigheid viel hem op. ‘We komen zondag naar de kerk en daarna gaan we direct naar huis om te gaan koken voor de kinderen. Maar gisteren was het een dag waarop we onze medemens echt beter hebben leren kennen. Je weet dan hoe iemand denkt, waar anderen van houden, hoe men over de Here denkt. Er waren mensen bij die je ziet in de kerk, maar met wie je nooit hebt gesproken. Ik kreeg gewoon een ingeving van: ga naar ze toe. En dan hoor je dat de persoon jou wel kent en je denkt dan fa Gado set’ a wroko so?! Die saamhorigheid van gister heeft ons dichter bij elkaar gebracht en dat kan alleen God doen. Het was echt een leuke dag. Het gebed bij het begin was fijn. De diaken heeft ons uitgeleid en we zijn veilig met z’n allen teruggekomen. Het water was heerlijk. Eigenlijk moeten alle parochies op deze manier bij elkaar komen. De padvinders hebben een jamboree, volgens mij moeten wij samen een kerkboree houden! Iets waarbij we elkaar echt leren kennen!

Shamiro Kempes, parochiaan

Ik heb gestoeid!
Ook de jongeren hebben deelgenomen aan dit uitstapje. We spraken de 19-jarige Shamiro Kempes over zijn deelname. ‘Het is vakantie en ik wilde graag ontspanning. Ik had het echt nodig! Ik ben gewend om elk jaar op reis te gaan en dit was voor mij een mogelijkheid. Ik heb echt genoten! Ik heb gestoeid. We hebben dyul gespeeld, ik ben in het water geweest en we hebben het gezellig gehad met de andere jongeren. Ik ben daar veel mensen tegengekomen die ik al kende uit de kerk. Dat was leuk. Ik heb ook een beetje kunnen babbelen met de mensen. Het leukste vond ik tijd doorbrengen met mijn vriendin die ook meegegaan was.’

Mildred Summerville, parochiaan

Parochie, ga zo door!
Mildred Summerville blikt ook tevreden terug op het parochie-uitstapje. ‘Het samenzijn van onze parochie gaf mij het gevoel dat ik er ook bij hoor. Het is belangrijk om dichter bij mekaar te komen. Iedereen was mee, van jong tot oud. Iedereen heeft genoten. De jongeren speelden dyul en het water was echt hun ding. Het water was echt top. Sommige ouderen gingen niet in het water, maar ook zij genoten op hun manier, gezellig pratend over ditjes en datjes. Ik ken bijna iedereen, maar ik heb een paar mensen beter leren kennen. Je leert wie wat rustiger van aard is, wie zich niet graag aansluit bij een grote groep en ook daar was ruimte voor. Zij genoten op hun wijze.’ De parochianen hadden hun eigen eten meegenomen, maar er werd onderling veel gedeeld en samen gegegeten zoals echte kinderen Gods. ‘Ik heb een lekkere her’heri gegeten van een zuster en bami van weer een ander. Het was heerlijk!’ Ook mevrouw Summerville heeft een boodschap: ‘Aan onze kerk wil ik zeggen, ga zo door. We staan helemaal achter jullie als gemeenschap. Ik wil de andere parochies zeggen dat het wel leuk zou zijn om een grote sportdag met z’n allen te houden op ons mooie grote sportcomplex. De parochianen zijn soms zoek bij dit soort activiteiten. Wij moeten ons bundelen en ervoor gaan. Wij moeten het leuk maken. We moeten niet teveel aan God overlaten. Wij moeten onszelf brengen naar God. Zijn handen zijn open voor ons.’

Jubileumjaar kerk
Tot slot wilden we van Dennis Marengo weten wat voor hem het hoogtepunt van de dag was. Met een brede lach zei hij: ‘Dat was toen we bijna aan het eind van de dag waren gekomen en de mensen zeiden: het was geslaagd, ik was blij, ik heb genoten! Dat was voor mij het hoogtepunt. Daarvoor doe je het. Ik had op een gegeven moment wel boze gezichten, maar dat was toen we terug moesten naar huis. Men heeft zodanig genoten dat men niet wilde dat de dag zou eindigen. Het feestjaar is nog niet afgelopen. Er is een fototentoonstelling geweest met foto’s van parochianen uit de 50 jaar waarin wij samen kerk zijn. Op 5 oktober wordt er nog een parochie-sportdag georganiseerd. Er staat daarna rond 25 november een jeugddienst gepland en we sluiten het feestjaar af op 22 december a.s.’ Ook na het feestjaar kunnen de parochianen bijzondere activiteiten verwachten, meldt Dennis, de voorzitter van de fundraisingscommissie.Categorieën:parochieberichten, verslag

Tags: , , , , ,

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: