Door Eric Doelahmarsidi –
Op zaterdag 22 maart 2025 werd in de RK Parochie Maria Onbevlekte Ontvangenis, Mary’s Hope, een nachtwake gehouden met als thema: “Is dit een vasten dat Mij behaagt”, gehaald uit Jesaja 58 vers 1 – 9a. De nachtwake werd gehouden onder toezicht van pastoor Johannes Gading, waarbij diaken Antonius Waterberg van Begikerki West de pastoor heeft ondersteund. Gedurende de wake was er gelegenheid om te biechten bij de pastoor. De gelovigen hebben dankbaar gebruikt gemaakt van dit sacrament. In de ochtend werd er een Eucharistieviering gehouden in de pastorie waar pater Johannes Gading celebreerde bijgestaan door diaken Waterberg.
Bij het vallen van de avond kwamen de gelovigen van Mary’s Hope en Wageningen bijeen om samen met de Heer te waken. Om 21.00 uur werd de nachtwake geopend met de uitstelling van het Allerheiligste Sacrament. Het was een wake van rozenkrans gebed, smeekbede met zang, stille aanbidding en reflectie. Ik mocht het thema van de nachtwake eenvoudig (in Sranantongo) uitleggen aan de gelovigen zodat de gelovigen het Woord, dat geestelijk voedsel is, gemakkelijk tot zich konden nemen.
Om middernacht werd de kruisweg gelopen, waarbij de gelovigen bij elke statie met de kracht van de H. Geest in herinnering werden gebracht wat Jezus heeft moeten doorstaan en dat Hij dit uit liefde voor ons heeft gedaan.
De nachtwake werd op zondag om 06.00 ’s ochtends afgesloten met een Eucharistieviering. Na de viering werd er gezamenlijk ontbeten. De nachtwake was een lange gekoesterde wens van de gelovigen van het Westen van Suriname om zich in de 40-dagentijd een avond geheel over te geven aan de Heer.




Categorieën:geloof en leven, verslag
Plaats een reactie