Kinderwereldgebedsdag: Ik heb je prachtig gemaakt

Door Sygna Paujali-Kapel –

Op zondag 9 maart 2025 werd de Kinderwereldgebedsdag gevierd in de Noorderstadskerk. Het was een heel mooie, gezegende en leerrijke viering met een duidelijke boodschap, waarbij ruim 225 kinderen aanwezig waren. De kinderen van de gebedsgroep Gods Parel en de kindernevendienst van de St.-Rosakerk, namen ook deel aan deze viering.
Het thema van dit jaar is ‘IK HEB JE PRACHTIG GEMAAKT,’ gehaald uit Psalm 139,14. Met de woorden ‘Kia ORANA’ (Moge je een lang en prachtig leven leiden!), verwelkomen de mensen elkaar op de Cookeilanden; met dezelfde woorden werden alle kinderen en ouders welkom geheten tijdens de dienst.

Op vrijdag 7 maart 2025 is op de Wereldgebedsdag het gebed opnieuw de wereld rondgegaan. Dit jaar zijn de Cookeilanden gekozen om de viering van de Wereldgebedsdag voor te bereiden. In dit kader hebben ook wij in Suriname, op zondag 9 maart 2025, speciaal gebeden voor de kinderen van de Cookeilanden. Omdat Gods Parel een kindergebedsgroep is, hadden zij de eer om voor de kinderen van Suriname te bidden.

Aan de aanwezigen, in het bijzonder de kinderen, is er leerrijke informatie doorgegeven over de Cookeilanden. De kinderen hebben o.a. geleerd dat de Cookeilanden een groep van vijftien eilanden in de zuidelijke Stille Oceaan is, en dat de eilanden dichtbij Nieuw-Zeeland en Australië liggen. Hun kennis is ook verrijkt over de leefgewoonten van de bevolking van de Cookeilanden. De vriendelijkheid die deze bewoners uitstralen, hun sterke verbintenis met cultuur en tradities door middel van uitbundige muziek, zang en dans, werd benadrukt. Verder werd ook nog aangegeven dat de bevolking van deze eilandengroep overwegend rauwe vis eet. De kinderen hebben ook geleerd dat de kokospalm een van de belangrijkste bomen voor de bevolking van de Cookeilanden is. Deze palm wordt ook wel de ‘Levensboom’ genoemd omdat deze plant het volk vele generaties lang in hun levensonderhoud heeft kunnen voorzien. Elk deel van de kokospalm heeft zijn eigen gebruiksmogelijkheden, en voordelen voor voedsel, medicijnen en het bouwen van huizen.

Het themalied van Wereldgebedsdag dit jaar is ‘I am fearfully made and wonderfully made.’ Aan de hand van dit themalied werd aan de kinderen geleerd dat elk van hun uniek is in Gods ogen. God houdt heel veel van je en kent je door en door met al je vreugde, pijn en verdriet. Aan de kinderen werd ook voorgehouden, ‘God houdt van je zoals je bent: hoe je eruitziet maakt voor Hem niet uit.’ Dus, God heeft eenieder prachtig gemaakt. Daarom mogen kinderen geen minderwaardigheidscomplex hebben over zichzelf. Vervolgens werd benadrukt dat je niemand mag plagen of pesten, en mocht iemand je plagen of pesten, zeg dan gewoon: ‘Ik ben prachtig gemaakt’ en tegen degene die je met ruzie zoekt of plaagt zeg dan: ‘Ook jij bent prachtig gemaakt.’ Zo hebben de kinderen op deze speciale gebedsviering geleerd dat ze eerst van zichzelf moeten houden en anderen moeten behandelen zoals zij zelf behandeld willen worden. We kijken terug op een inspirerende gebedsviering. We danken de ouders en allen die een bijdrage hebben geleverd om de participatie van de kinderen mogelijk te maken.



Categorieën:geloof en leven, verslag

Tags: , , ,

Plaats een reactie